חייגו עכשיו:

ניהול כספים

ניהול כספים אישי

ההיבט הפיננסי הוא החשוב ביותר בעסק וזה שמאפשר לו זכות קיום. על כן אתם רוצים לוודא שבסופו של יום וחודש העסק שלכם מייצר רווחים ולא רק מחזיר את העלויות, בוודאי שלא מפסיד כסף. ניהול כספים הוא אחד השירותים אותו מספק יועץ עסקי שהוא גם יועץ פיננסי ומתמחה בניהול כלכלי ובמונחים כלכליים בעסקים. ניהול כספים נכון יסייע לכם להתנהל כלכלית בצורה נכונה ומקצועית יותר, לקבל החלטות נכונות יותר מבחינה פיננסית ולשמור על תזרים מזומנים חיובי שילך ויצמח מדי חודש בהתאם למטרות המוגדרות שלכם.

יעל בר לב הינה יועצת עסקית ופיננסית לעסקים המספקת שירותי ייעוץ וליווי פיננסי, עבודה יעילה מול המערכות הבנקאיות לשיפור התנאים של בעל העסק, בניה והכנה של תוכניות עבודה המתקשרות להיבטים הכלכליים בעסק, ניהול כספים ותזרים ועוד. לפרטים נוספים צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם.

ניהול הכספים מול המערכת הבנקאית

כספים רבים אובדים לבעל העסק בשל ריביות גבוהות, עמלות ואינספור דברים קטנים אחרים שבעל העסק לא שם לב אליהם. לבעל העסק יש הרבה דברים על הראש בנוגע לתפעול השוטף של העסק, ניהול העובדים, טיפול בלקוחות ועוד. לכן הוא לא תמיד שם לב לדברים הללו ובוודאי לא בטוח שהוא מכיר אותם. על כן יועץ עסקי ופיננסי יוכל לסייע לכם להתנהל מול הרשויות הבנקאיות, לזכות בתנאי אשראי טובים יותר, להפחית עמלות וריביות ולסייע לכם להפחית הוצאות אלה.

גיוס אשראי לעסק

ניהול כספים הוא לא שירות המתייחס רק להכנת דוחות ובחינת ההוצאות וההכנסות של העסק אלא גם בסיוע לבעל העסק לגייס את האשראי הנדרש לתפעול השוטף של העסק. במקרים רבים בית העסק יזדקק לגיוס אשראי מהבנקים, גופי אשראי או גופים פיננסיים שונים ואפילו מקרנות מיוחדות המעודדות עסקים בישראל. על כן גיוס אשראי לעסק יכול להיות משמעותי וגם כאן הייעוץ והליווי יהיו משמעותיים ביותר. כידוע כל הלוואה שהעסק נוטל הוא נוטל גם הוצאה והתחייבות להחזיר סכום מסוים בכל חודש. כל אחוז נוסף של ריבית עשוי גם להיות משמעותי בסיום תקופת ההחזר. על כן ניהול נכון של ההלוואה והתנאים שלה גם כן יהיו חיוניים ובכך יועץ עסקי יכול לעזור לכם.

ניהול כספים

ניהול כספים בצורה חכמה

כאשר אדם חולם על פתיחת בית קפה, הוא מדמיין את עצמו מעביר את זמן העבודה בעיקר מול אנשים, מנות שונות של אוכל ומול כוסות קפה מכל הסוגים והגדלים. אמנם ההתעסקות בתחום העסק הוא חלק מהותי מן העבודה אך ניהול העסק דורש לא פחות, במיוחד ניהול כספים בו. בעלי עסקים רבים פחות אוהבים את ההתעסקות עם כסף "על הנייר": ביצוע חישובים כאלה ואחרים, רישומים, התעסקות עם תקציב, הכנסות, הוצאות. עבורם מילים כמו מאזן או תזרים מזומנים יכולה לעשות צמרמורת. עם זאת אין מנוס מכך. ניהול כספים הוא חלק מהותי בניהול העסק ומשפיע רבות על הצלחתו שבסופו של דבר באה לידי ביטוי בכסף.

מה כולל ניהול כספים?

ניהול כספים מורכב ממספר מרכיבים עיקריים. הראשון הוא תזרים מזומנים. תזרים מזומנים הוא רישום ההכנסות וההוצאות של העסק, כאשר המטרה היא להיות בתזרים מזומנים חיובי. מעקב אחרי מועד כניסת כסף או יציאתו (מועד קבלת כסף מלקוח או תשלום לספק) יסייע בניהול נכון של העניין. פרמטר שני הוא תקצוב. תקציב נקבע לפי צפי הכנסות והוצאות ויש להקפיד לעמוד בו כדי לא לחרוג. נושא שלישי הוא מיסוי. עסקים משלמים מיסים רבים וחשוב שיעשו זאת באופן היעיל ביותר תוך קבלת החזרי מס אם מגיע. מרכיב נוסף הוא כל נושא האשראי וההלוואות. גם אותן יש לנהל באופן יעיל כך שההחזר יהיה מינימלי. איחוד הלוואות יכול לסייע בכך. כמובן יש לקחת הלוואות בהתאם ליכולת ההחזר.

לתת למומחה חיצוני לנהל את הכספים

כאשר מדובר על חברה גדולה, לרוב ישנה מחלקת כספים אשר העובדים בה מבינים היטב בתחום הכספים ויש להם ניסיון. בעסקים קטנים לרוב לא תהיה מחלקת כספים ואפילו לא תמיד יהיה אדם האמון על נושא זה בלבד. פעמים רבות ניהול כספים נעשה ע"י בעל העסק כתחום אחד מתוך רבים עליהם הוא אחראי. אין לו תמיד זמן להקדיש לעניין את תשומת הלב הנדרשת והתוצאות יהיו תואמות לכך. ניהול כספים במיקור חוץ ע"י מומחה חיצוני הוא דרך בה בוחרים יותר ויותר עסקים מתוך הבנת היתרונות שבכך.

יעל בר- לב היא יועצת פיננסית ועסקית בעלת ניסיון רב המציעה בין היתר גם ניהול כספים עבור עסקים ועושה זאת במקצועיות רבה. מוזמנים ליצור קשר.

עוד בנושא

איך לגרום לבנק לאשר אשראי?

עסקים רבים מתמודדים עם יחס שלילי מהבנק ונאלצים לעבור תקופות קשות בעסק בלי סיוע חיצוני "הגעתי לבנק לבקש הלוואה למימון הייבוא הקרוב ועוד לפני שהספקתי

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר