חייגו עכשיו:

הקלות מטעם הקרן להלוואה בערבות מדינה בעקבות מלחמת “חרבות ברזל”

צעדי סיוע והקלות במסגרת הקרן להלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים ובינוניים בעקבות מלחמת "חרבות ברזל"

 

במטרה לסייע לעסקים קטנים ובינוניים בהתמודדות עם הקשיים התזרימיים שנובעים כתוצאה ממלחמת "חרבות ברזל" אושרו מספר צעדי סיוע והקלות במסגרת הקרן להלוואות בערבות מדינה.

מה לעשות כדי להקטין את החזר ההלוואה בערבות מדינה, למי פונים ומה לעשות בכל אחד מהשלבים בתהליך


עסק עם הלוואה בערבות מדינה קיימת

דחיית תשלומי קרן ההלוואה (גרייס): כל עסק אשר קיבל הלוואה במסגרת הקרן להלוואות בערבות מדינה יהיה רשאי לקבל דחייה של תשלומי קרן ההלוואה לתקופה של עד 3 חודשים. במהלך תקופת הגרייס ישלם הלווה את תשלומי הריבית על ההלוואה בלבד.

לדחיית תשלומי קרן ההלוואה מתבקש העסק ליצור קשר עם נותן האשראי  ממנו התקבלה ההלוואה (הפנייה והטיפול מתבצע ישירות אל מול נותן האשראי הרלוונטי ולא דרך הגוף המתאם).

התאמת בטוחות: כל עסק יהיה רשאי לבקש שחרור יחסי של הבטוחה שהועמדה כנגד ההלוואה בערבות מדינה, כך שהיא תותאם לאחוז שנקבע בהוראות הביצוע, ובלבד שבמועד הגשת הבקשה ההלוואה שולמה כסדרה. לשם התאמת הבטוחות מתבקש העסק ליצור קשר עם הבנק ממנו התקבלה ההלוואה (הפנייה והטיפול מתבצע ישירות אל מול נותן האשראי הרלוונטי ולא דרך הגוף המתאם)

בקשה להלוואה בערבות מדינה לעסקים קטנים ובינונים בתהליך

הגשת דוחות כספיים : עסקים קטנים ובינוניים המבקשים להגיש בקשה לקבלת הלוואה בערבות מדינה ואין ברשותם נכון למועד ההגשה דוחות כספיים מבוקרים לשנת 2022, יהיו רשאים להגיש כחלופה מאזן בוחן מלא ודוחות מע"מ לשנת 2022.

צעדים תפעולים:

1.בתקופה זו כל הפגישות ייערכו באמצעות ZOOM ולא יהיו פגישות פרונטליות

2. בקשות לטובת הקמת עסק או פעילויות חדשות – בקשות בהן יש צורך בביקור פרונטלי לא יטופלו עד תום המלחמה בין אם מדובר במסלול של העסקים בהקמה או במסלול אחר. הבקשות יסגרו וניתן יהיה להגישן מיד עם החזרה לשגרה וללא צורך באישור לכך (ההחלטה נתונה לשיקול הגוף המתאם)

דוגמא לבקשות שלא ניתן לטפלן כעת – הקמת מסעדה חדשה, או הקמה של סניף חדש במסגרת עסק קיים

3.בקשות שלא ניתן לטפל בהן עקב המצב (אי יכולת לקיים פגישה או להשלים מסמכים וכד')  הבקשות יסגרו וניתן יהיה להגישן מיד עם החזרה לשגרה וללא צורך באישור לכך

4. פעילות הגוף המתאם ממשיכה ככל הניתן ומומלץ לפנות אליהם באמצעות המייל  esek@bdsk.co.il

 הנ"ל מועבר בהתאם למידה שנמסר ע"י הגוף המתאם BDSK

שנדע ימים טובים ובשורות טובות

זמינה עבורכם  בוואטסאפ 052-2696226 במסנג'ר https://www.facebook.com/YBLConsulting   או במייל yaelbarlev9@gmail.com

 

עוד בנושא

גיוס כסף לעסק

הרבה פעמים מנהלים ובעלים עסקים צריכים לגייס כסף לעסק והם הולכים לעיבוד בחיפוש אחר מקורות מימון, גם בעידן המודרני בו הכל חשוף ונגיש הרבה פעמים

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר