חייגו עכשיו:

ניתוח עסקי

תחומי העיסוק של יעל בר-לב – ייעוץ פיננסי וניהולי, כוללים ניתוח עסקי, מתן שירותי ייעוץ לעסקים ושיפור היעילות בתפקוד העסק. תהליך זה יאפשר לכם להבין בצורה מעמיקה יותר את הנקודות שזקוקות לשיפור ואפילו יעזרו להבנה האם כדאי לשנות מוצר או שירות כלשהו לשם הגדלת הרווחים. יעל מקפידה על הענקת השירות המקצועי והאישי ביותר עבור כל לקוח. זאת על מנת שכל הצעה או פתרון שתציע עבורכם יתאימו לפעילותו של העסק שלכם ברמה הגבוהה ביותר.

מהו ניתוח עסקי ?

בשלב הראשון, יהיה עלינו להבין מהו תהליך ניתוח עסקי. תהליך זה נועד לנתח את רמת הכדאיות של העסק בפיתוח מוצר או שירות כלשהו מתוך השוואה של ההשקעה והעלויות הדרושות לעומת הרווחיות הצפויה. הדבר אמנם נשמע פשוט למדי, אך האמת היא כי עסקים רבים המוותרים על שלב זה, מוצאים את עצמם מתקשים בשלבים המתקדמים יותר לשרוד בעולם העסקים של היום.

חשוב להבין כי תהליך הניתוח העסקי יהיה בעל השפעה רבה על כל מחלקה בעסק שלכם. ניתוח עסקי יכלול גם בחינה של תחומים והיבטים שונים בעסק, כגון:

  • ניתוח כלכלי – ייבחן האם ההתנהלות הכספית הנוכחית תואמת את צרכי העסק ויכולותיו, לרבות ניהול תזרים מזומנים וכן האם האשראי הקיים בעסק תואם את צרכיו ואופיו.
  • ניתוח תהליכי משאבי אנוש – נקודה זו תאפשר את בחינת דרך ההתנהלות של העסק בבחינת ההון האנושי שלו. כך ניתן יהיה לבחון את הצורך שבשילוב סדנאות והכשרות למנהלים ולצוותים השונים על מנת למקסם את היעילות ולממש את הפוטנציאל של העובדים שלכם.
  • ניתוח מערכות ודרכי עבודה – הדבר יאפשר לכם להבין האם אתם זקוקים לטכנולוגיה מתקדמת יותר לשם ניהול העסק בצורה יעילה יותר והגברה של תפוקת העובדים או לדיוק תהליכי העבודה והתפעול.

ניתוח עסקי

ניתוח עסקי – משפרים את רווחיות העסק

בעזרתה של יעל בר-לב, תקבלו את תמונת המצב העדכנית והמדויקת ביותר של העסק שלכם. כך יהיה אפשר לבחון אילו היבטים בעסק עובדים בצורה טובה ואילו זקוקים לתגבור ושיפור הביצועים. בשורה התחתונה, כך יינתן המענה הנכון והמדויק לצרכים של העסק, על מנת שיוכל להגביר את יעילותו ותפוקתו וכתוצאה מכך להגדיל את הרווחים בצורה משמעותית.

עוד בנושא

סוף שנה

סוף השנה מתקרב בצעדי ענק… סוף השנה משפיע על כולם, אך יותר מכול הוא משפיה בעיקר על עצמאיים. בעלי חברות ועסקים נדרשים להיערכות נכונה לקראת

קרא עוד »

ההלוואה טובה ביותר לעסק

מה יש בגיוס אשראי לעסקים שכל כך קשה? רבים מבעלי העסקים והמנהלים שפונים ליעל בר-לב ייעוץ פיננסי וניהולי לקבלת ייעוץ פיננסי לעסק מספרים שאחד האתגרים

קרא עוד »
ניתוח עסקי לייעול וצמיחת העסק

בדרך כלל עסקים מתחדשים, מתרחבים או עסקים שבוחרים לבצע תהליכי ייעול וצמיחה מעוניינים קודם כל לבצע הסתכלות פנימית. זאת על מנת להעריך מה הן נקודות החולשה והחוזק. אחת מהדרכים המקצועיות והאמינות ביותר לביצוע הערכת תפקוד היא על ידי ניתוח עסקי מקצועי ומיומן, אשר מאפשר לכם לבחון כמעט כל אספקט של ההתנהלות העסקית בעיניים נטולות שיפוטיות, ובאופן חיצוני ורחב. הבחירה לבצע ניתוח עסקי על ידי יועץ מקצועי, מאפשרת לכם לקבל תמונה אובייקטיבית של המצב בעסק שלכם – בעקבותיה תוכלו להסיק מסקנות ולשפר את התפקוד לעתיד לבוא. יעל בר-לב היא יועצת פיננסית מקצועית, אשר מבצעת הליכי ניתוח עסקי לחברות גדולות במשק בצורה מקצועית, הוגנת ומיומנת.

ניתוח עסקי – מתכוננים לקראת שיפור בתפקוד העסקי

ביצוע תהליך ניתוח עסקי הוא בדרך כלל חלק קטן מתהליך רחב הרבה יותר של ייעוץ וליווי עסקי. הניתוח מאפשר לכם לראות בצורה ברורה את נקודות החולשה והחוזק של העסק שלכם ולבצע החלטות עסקיות מתוך מחשבה שקולה והגיונית. כך אתם יכולים להוביל שינויים גדולים, מבלי לגרום לנזקים נוספים.
מהם השלבים המקצועיים בתהליך ניתוח עסקי?

אם החלטתם שאתם צריכים לבצע ניתוח עסקי לעסק שלכם, חשוב להבין מה הן ארבעת הרמות בהם מתנהל תהליך זה:

  1. ניתוח הכנסות – היכרות עם כל גורמי ההכנסה המניבים לעסק שלכם רווחים – מדובר במקום הנכון ביותר להתחיל בו את תהליך הניתוח. אם בעסק שלכם אין מספיק מקורות הכנסה, אתם יכולים למצוא את עצמכם מתמודדים עם חובות עתק אשר משפיעים באופן ישיר על יכולות ההתפתחות העסקיות.
  2. ניתוח הוצאות – אופן חלוקת הוצאות בעסק גם הוא מהווה גורם עניין לניתוח עסקי. חלוקת הוצאות לא פרופורציונאלית היא מקור לחוסר איזון בתוך המערכת הכלכלית של החברה. אם פס הייצור שלכם מחייב אתכם בהשקעות חוזרות ונשנות לטובת חומרי גלם, או תיקונים שוטפים, אתם לא מצליחים ליצור רווחים בקלות.
  3. ניתוח שיטות ניהול – על פי רוב, התנהלות עסקית היא פועל יוצא של תפיסת העולם הניהולית. על כן, אם אתם רוצים לבצע ניתוח עסקי, חשוב לבחון בצורה ביקורתית גם את ההחלטות העסקיות שביצעו קברניטי החברה בשנים האחרונות. החלטות אלו הביאו את החברה למצבה הנוכחי ולכן הן יכולות להיות בעלות השפעה גם על עתיד החברה.
  4. ניתוח יעילות – כדי להעריך את מידת האפקטיביות של ההחלטות בחברה, אתם צריכים לבחון את היעילות של הצוותים השונים בחברה, במונחים של עלות מול תועלת.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר