חייגו עכשיו:

מתי ההשקעה משתלמת?

הקמת עסק וניהולו לאורך זמן באופן יציב אינם משימה פשוטה. במיוחד בפני עסקים קטים עומדים אתגרים רבים עימם הם צריכים להתמודד, בין אם אתגרים פנימיים הקשורים לאופן ניהול העסק ובין אם אתגרים חיצוניים שמציב השוק ברמה הארצית והעולמית. ייעוץ עסקי לעסקים קטנים נותן במקרים רבים את החמצן לעסקים, מתווה את הדרך עבורם כך שתהיה ברורה ומתוכננת יותר. תאפשר התנהלות ממקום אסטרטגי ולא טקטי, שתהיה לפי תוכנית עסקית ברורה ומפורטת שתקל גם בגיוס אשראי מול בנקים או משקיעים חיצוניים.

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים- לא רק במשבר

הצורך בקבלת ייעוץ עסקי לעסקים קטנים עולה לרוב כשמדובר על עסק שעושה את צעדיו הראשונים / בשלבי הקמה או לחילופין כאשר עסק נמצא במשבר. אמנם במצבים אלה הייעוץ הוא קריטי ממש אך הוא מומלץ במגוון רחב של מצבים. פעמים רבות עסקים מחכים למצב של משבר ממשי ורק אז מחפשים ייעוץ עסקי לעסקים קטנים. הדבר הוא טעות. כבר כאשר חלה ירידה בביקוש, ירידה במכירות או כניסה למצב של קיפאון כלשהי מומלץ לפנות לייעוץ עסקי. היועץ יבחן היטב את התנהלות העסק, כולל השירותים שהוא מספק והביקוש להם ובכלל את השוק אליו שייך העסק ויציע דרכים להעלאת המכירות או הרווחים. מצב נוסף בו ייעוץ עסקי לעסקים קטנים הוא רלוונטי הוא כאשר עסק קטן מחפש את הדרכים הנכונות לצמוח ולהתרחב מבלי לפגוע בהתנהלותו.

מה כולל הייעוץ העסקי?

כשמדובר על עסק קיים, ייעוץ עסקי יבחן את העסק על כל היבטיו: את התנהלותו הפיננסית: האם דברים נרשמים ומתועדים בצורה מסודרת, מהו מאזן הוצאות מול הכנסות, תזרים מזומנים ועוד. בעיה בתזרים המזומנים, נובעת במקרים רבים גם מאי התאמה בין מועד התשלום לספקים לבין מועד קבלת תשלומים מלקוחות כך שהתאמה תשפר אותו משמעותית. היועץ יבחן את מבנה העסק, האם אדם אחד אמון על תפקידים רבים מדי כך שאינו עומד בלחץ (פעמים רבות זהו בעל העסק…) אם כן, האצלת סמכויות יכולה להעלות את רמת התפקוד. יכול להיות גם מצב הפוך של פיזור סמכויות באופן שאינו מועיל אלא מסרבל את ההתנהלות. בייעוץ ייכללו גם נושאים נוספים כמו שיווק וכל נושא שמשפיע על רווחיות העסק.

יעל בר- לב היא יועצת עסקית ופיננסית המלווה עסקים קטנים באופן מקצועי, רחב ומקיף כך שמביא לשינויים הרצויים. מוזמנים ליצור קשר.

עוד בנושא

גיוס כסף לעסק

הרבה פעמים מנהלים ובעלים עסקים צריכים לגייס כסף לעסק והם הולכים לעיבוד בחיפוש אחר מקורות מימון, גם בעידן המודרני בו הכל חשוף ונגיש הרבה פעמים

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר