חייגו עכשיו:

כמה מיסים אפשר לשלם?!

כמה מיסים אפשר לשלם?! זה לא נגמר!! מרגיש כאילו המדינה שותפה שלי בעסק!!! התלונן באוזניי בעל חנות קטנה בעיר כשנכנסתי אליה לקנות כמה דברים. למרות שאני לא מכירה את העסק הוא מסתבר מכיר אותי (האמת? התרגשתי!!) לכן הרגיש חופשי לשתף את תחושותיו הקשות (אותן חולקים מרבית בעלי העסקים במדינה) אני עובד שעות מטורפות ובסופו של דבר כל הכסף הולך לתשלומי מיסים, רשויות ו"אחרים" המשיך.

אז ראשית, נציין שלדעתי יש הרבה עבודה לעשות על מנת להשוות את תנאי השכירים לאלו של העצמאיים, הן מבחינת החובות והן מבחינת הזכויות (אבל זה לפעם אחרת).

כמו שהסברתי לידידי החדש, כולנו באותה סירה, אבל יש פעולות שניתן וחשוב לעשות בניהול השותף של העסק כדי לצמצם את העלויות בכלל ואת הוצאות הרשויות בפרט.

אבל כרגע, כשאנחנו כחודשיים לפני סוף השנה המלצתי לו להתמקד בנתוני 2019, לבחון מה הוא יכול לעשות כדי לצמצם את הוצאות הרשויות לאחר הגשת הדו"ח השנתי.

וזו המלצה חשובה ונכונה לכל בעלי העסקים, זה הזמן לתת "פוש" אחרון ולשפר את תוצאות ואת הרווחים בדו"חות 2019.

אז מה אפשר לעשות רגע לפני סוף השנה?

  • בדקו שבוצעו כל ההפרשות הרלוונטיות המזכות במס, דוגמת קרן השתלמות.
  • שקלו הפרשות לאפיקי השקעה בהתאם לכדאיות כלכלית והטבות מיסוי.
  • וודאו שכל ההוצאות דווחו ושאין נתונים שגויים או חסרים במערכת.
  • הגבירו גבייה בגין חשבוניות שהוצאו.
  • קדמו עסקאות בתהליך במטרה להכלילן בשנה הנוכחית.
  • התייעצו עם רו"ח באשר לדו"חות הכספיים הצפויים.
  • בחנו יחסי רווחיות.
  • דייקו תמונת אשראי.

אלה פעולות פשוטות וניתן לעשות כמעט ללא מאמץ, בעזרתן תוכלו מצד אחד לשפר את התוצאות השנתיות בעסק, כך תוכלו לא רק להרוויח יותר אלא גם לחסוך הוצאות מיותרות וכך לשמור על הכסף שלכם אצלכם ובשבילכם.

עוד בנושא

לשלוט בנתונים

יש לכם אחלה עסק אבל לא מספיק הבנה בנתונים? מעורבים בנעשה אבל לא תמיד יודעים מה קורה בעסק בזמן אמת? נמאס לכם שאתם לא מעודכנים באופן שוטף?

קרא עוד »
ניהול עסק מצליח בזמן מלחמה

מלחמת חרבות ברזל וחוסר היציבות הכלכלית במשק הובילו ללחץ כלכלי בעסקים ובלגן פיננסי ויש עסקים שנמצאים על סף קריסה עסקית. עצמאים רבים פונים לייעוץ כלכלי

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר